W świecie gier elektronicznych nie zajmuje drugiej tak wyczekiwanej i wywołującej wielkie emocje atrakcje jak zestaw o Wiedźminie.

W świecie gier elektronicznych nie zajmuje drugiej tak wyczekiwanej i wywołującej wielkie emocje atrakcje jak zestaw o Wiedźminie.

Druga wersja sagi zelektryzowała świat na długo przedtem, nim wreszcie w nocy z poniedziałku na wtorek mogli zakupić ją fani. A Polaków sukces Wiedźmina cieszy tymże dużo, że cykl jest lokalna spółka.

Prace nad Wiedźminem trwały trzy lata. Zatrudnionych w nie stanowiło niejako wielu ludzi firmy, a kursy produkcji to 45 mln zł. Razem z naszą grupą pojawiły się na targu oraz niezależne grupy językowe, w współczesnym wiadomo angielska. „The Witcher” – bowiem taki angielski tytuł nosi gra – na znacznie wybrednym rynku angielskojęzycznym już odniósł ogromny efekt. Zanim się ukazała, istniałoby na nią obecnie 1,5 miliona wstępnych zamówień. Dla porównania: na pozostałą edycję było ich 150 tysięcy, co dodatkowo naprawdę twórcy potwierdzili w 2011 r. za wysoki zysk – obejmowali „tylko” na 100 tysięcy. Tylko wtedy wyłącznie zamówienia wstępne. W różnicy gry o Wiedźminie sprzedały się na wszystkim świecie w niemało milionach egzemplarzy. Na bazarze sztuk to absolutne powodzenie.

Występuje ono rzeczywiście z szlachetnego stopnia walk o Wiedźminie, który cenią zarówno fani, jak także krytycy. Na prestiżowej gali Game Awards 2014 w Las Vegas? „Wiedźmin” zdobył tytuł Najbardziej Potrzebnej Gry Roku. A obecnie, kiedy jest szybko na rynku, jak z rękawa posypały się entuzjastyczne recenzje ekspertów. „Więc zdobywa spośród najmocniejszych zabaw” – zachwyca się portal Game. „Oprócz mnóstwa zadań do wytworzenia wszelka decyzja, którą poda bohater, wpływa na aktualne, co się wokół niego dzieje. Każde punkty gry wyglądają, jakby zostały idealnie zaplanowane” – interesuje się amerykański portal. Takich opinii można by podjąć jeszcze dużo daleko. Jednak najaktualniejszą a właściwie będzie marka każdego gracza. Nie mierzy wątpliwości, iż będzie rewelacyjna, gdyż nasz Wiedźmin podbił świat!

Comments are closed.